• تاریخ : ۲۷ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

همایش بین المللی «ظرفیت‌شناسی و تاثیرگذاری فضای مجازی در ارتقای آموزش‌های دینی» روز پنجشنبه در سالن شهید عارف حسینی مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) قم آغاز به کار کرد و به مدت دو روز ادامه دارد.

به گفته مهر نور، دبیر علمی این همایش بین المللی با بیان این که این کنفرانس موضوع تخصصی در سه حوزه دین، تربیت و فضای مجازی هست، گفت: ۲۴۸ مقاله از ۲۶ کشور به دبیرخانه کنفرانس ارسال شد و ۴۵ داور آنها را ارزیابی کردند.

عابدین سیاحت اسفندیاری به انتخاب ۱۲۴ مقاله در ارزیابی‌های دبیرخانه اشاره کرد و ادامه داد: مقالات ارسالی از کشورهایی همچون ایران، افغانستان، هند، عراق، ترکیه، استرالیا، امریکا، بحرین و… بودند و بیشترشان به زبان فارسی، عربی و انگلیسی نگاشته شده بودند.

او افزود: ثبت نمایه مقاله های برگزیده در پایگاه های معتبری مانند پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی و نورمگز از ویژگی های این همایش هست و مقاله های برگزیده نیز به صورت کتاب و لوح فشرده و در نشریه های علمی و تخصصی همکار همایش منتشر می شود.

به گفته او، توصیف و تحلیل وضعیت موجود آموزش دینی در فضای مجازی، نقش حکومت ها و نهادهای دینی در آموزش مجازی، نقش سازمان ها و موسسات غیردولتی(NGO) در ارتقای سطح دانش و بینش دینی در فضای مجازی، راهبردهای توسعه ‌ای و سازمانی آموزش دینی مجازی و نقش متقابل آموزش حضوری و مجازی در ارتقای سطح آموزش های دینی از دیگر محورهای این همایش هست.

۳۰ مقاله برتر در اولین کنفرانس بین المللی فضای ظرفیت شناسی و تأثیرگذاری فضای مجازی در ارتقای آموزش‌های دینی پذیرفته شده‌اند که تقدیر می‌شوند.


انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما