• تاریخ : ۴ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

رئیس قطب تعمیق ایمان و باورهای دینی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: اسلام و مسیحیت مشترکات زیادی در حقوق انسان و حوزه فرهنگ و تمدن دارند که باید مورد بررسی قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد تقی سبحانی در گفت و گو با خبرنگار مهر نور با گرامیداشت میلاد حضرت عیسی بن مریم(ع) پیامبر بزرگ الهی عنوان کرد: مسیحیت یکی از ادیان بزرگ جهان هست و جزء ادیان الهی تلقی می شود؛ دین مسیحیت نقاط مشترک زیادی با اسلام و قرآن کریم دارد و برخلاف برخورد انتقادی از یهودیت در قرآن کریم، این کتاب آسمانی رویکردی مثبت به مسیحیت دارد.

وی خاطرنشان کرد: اسلام و قرآن کریم حتی عالمان مسیحی را جزء شخصیت های اخلاقی و معنوی برمی شمرد و دعوت به نقطه مشترک و اتحاد میان اسلام و سایر ادیان به ویژه مسیحیت در دین اسلام وجود دارد.

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی تصریح کرد: در واقع اسلام و مسیحیت مشترکات زیادی در حقوق انسان و حوزه فرهنگ و تمدن دارند که باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی تاکید کرد: لازم هست علمای مسیحیت و اسلام به تبیین نقاط مشترک در این امور مهم بپردازند چرا که ما با جامعه مسیحی و عالمان و دانشمندان اصیل جهان مسیحیت سوالات و پرسش های مشترکی داریم که باید بدان پاسخ بگوئیم.

رئیس قطب تعمیق ایمان و باورهای دینی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اظهار کرد: اگر ظرفیت مسیحیت و اسلام را روی هم حساب کنیم بخش بزرگی از جهان دینی و معنوی ما را تشکیل می دهد.

وی خاطرنشان کرد: امروز سوالاتی که در مقابل انسان وجود دارد از سوالات اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی در حوزه فرهنگ، تمدن، تکنولوژی و حقوق انسان نیازمند پاسخ هایی از سوی جهان مسیحیت و اسلام هست.

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی یادآور شد: این همکاری و تعامل و هم گرایی نزدیک می تواند در پیدا کردن راهکارها و حل گره های بزرگ انسانی ما را کمک کند. توصیه می کنیم این نشست ها و ارتباطات بین علمای مسیحیت و اسلامی از حال مجامله و تعارفات خارج شود و موضوعات جدی پیرامون مصالح انسانی و جامعه معاصر مورد گفت و گو قرار گیرد.

رئیس قطب تعمیق ایمان و باورهای دینی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم بیان کرد: با این دستاوردهای علمی می توانیم تا به راهکارهایی عمیق به ویژه در رفع بحران هایی که جهان اسلام و مسیحیت را تهدید می کند دست یابیم.

انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما