• تاریخ : ۹ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

افزایش شناخت، نخستین گام در مسیر انتظار امام زمان (عج)/ نذر صلوات برای ظهور امام دوازدهمعلی محسنی راد کارشناس علوم قرآنی در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرنامه پرتال مذهبی مهر نور گفت: افرادی که به شکل حقیقی منتظر ظهور امام زمان (عج) هستند، پیش از هرگونه اقدامی سعی می‌کنند معرفت و شناخت خود را نسبت به آن حضرت افزایش دهند.
وی توضیح داد: یکی از فعالیت هایی که منتظران حضرت قائم (عج) پیش از ظهور آن حضرت انجام می‌دهند، صلوات فرستادن بسیار زیاد و در مواردی، نذر صلوات هست به گونه‌ای که برخی از افراد تعداد مشخصی صلوات را نذر می‌کنند و آن را به نیت ظهور امام دوازدهم (عج) ادا می‌کنند.
این کارشناس علوم قرآنی تصریح کرد: پاک کردن نفس از رذیلت‌های اخلاقی و به دست آوردن فضیلت‌های اخلاقی نیز اقدام مهم دیگری هست که منتظران ظهور باید انجام دهند به گونه‌ای که تلاش کنند به نوعی خودسازی در درون خود بپردازند تا در هنگام دیدار با آقا امام زمان (عج) به درجه‌ای از کمال و معرفت رسیده باشند.
وی در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: یکی از موضوعات مهمی که منتظران ظهور امام زمان (عج) باید همواره به آن توجه داشته باشند، دوری از لغزش‌ها در زمان غیبت کبرا آن حضرت هست.

محسنی راد یادآور شد: دوری از لغزش‌ها تنها با صحبت کردن حاصل نمی‌شود بلکه فردی که به معنای واقعی خواهان دوری از لغزش هست، باید تلاش کند در مرحله نخست، از دورنش به پاک سازی بدی‌ها بپردازد و مهم‌ترین گام در این مسیر، پرهیز از دروغ گویی هست.

وی خاطرنشان کرد: فردی که به معنای واقعی منتظر امام زمان (عج) هست هیچ گاه دروغ نمی‌گوید چرا که دروغ کلیدی برای آغاز تمامی بدی‌ها و مرتکب شدن اعمال ناپسند در زندگی شخص هست و می‌تواند آینده‌ای تاریک و تباه را برای او رقم بزند.

درباره این موضوع می توانید مطالب زیر را مطالعه کنید:

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما