• تاریخ : ۱۶ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

مدیرکل امور اجرایی زکات کشور اعلام کرد: مردم نیکوکار کشورمان در ۹ ماهه نخست سال جاری ۲۸۸ میلیارد تومان زکات دادند که این پرتال مذهبی مهر نور زکات پرداختی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۶۳ درصد رشد داشته هست .

به گفته مهر نور، «نجفعلی انتظاری» در نشست شورای زکات استان یزد با تاکید بر تشکیل نهضت احیاء و ترویج زکات در تمام سطوح و با همکاری تمام مسئولان، گفت: زکات یک تشکیلات فرا بخشی دارد و سازمان‌ها، نهادها و وزارتخانه‌های مختلفی عضو شورای عالی زکات هستند و طبق قانون وظایفی برای هر کدام مشخص‌ شده که کمیته امداد به ‌عنوان دبیرخانه این شورا، وظیفه جمع‌آوری و هزینه کرد زکات را بر عهده دارد .

وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری در پنجمین اجلاس سراسری زکات کشور، بیان کرد: استفاده از ظرفیت حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها در بحث پژوهش و تحقیق و بررسی مباحث فقهی فریضه الهی زکات ازجمله نکات مهم مطرح‌شده در همایش سراسری زکات بود .

مدیر کل امور اجرایی زکات کشور با بیان این که شورای زکات در روستاها فعال می‌شود، افزود: پیگیری امور زکات در روستاها از طریق ائمه جماعات، دهیاران، شورای روستا و مروجان جهاد کشاورزی در دستور کار هست تا پس از شناسایی ظرفیت هر روستا، زکات جمع‌آوری‌شده در همان منطقه برای آبادانی و رسیدگی به امور محرومان هزینه شود .

وی در ادامه با اشاره به مشارکت نیکوکاران در پرداخت زکات گفت: مردم نیکوکار کشورمان در ۹ ماهه نخست سال جاری ۲۸۸ میلیارد تومان زکات دادند که این پرتال مذهبی مهر نور زکات پرداختی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۶۳ درصد رشد داشته هست .

انتظاری افزود: ۷۳ درصد از زکات جمع‌آوری‌شده در ۹ ماهه نخست امسال برای رسیدگی به محرومان در زمینهٔ معیشت، درمان، مسکن، تحصیلی و ۲۷ درصد زکات برای ساخت و تکمیل طرح‌های عام‌المنفعه هزینه شد .

انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما