• تاریخ : ۹ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

سرکنسول ایران در کربلا اعلام کرد: امروز دو فرودگاه نجف و بغداد برای سفر زائران به این شهرها باز می‌شوند.

به گفته مهر نور، میرمسعود حسینیان با بیان اینکه وضعیت آب و هوا در عراق بهتر شده و تا حدودی گرد و غبار نشسته هست،‌ خاطر نشان کرد:  امروز دو فرودگاه بغداد و نجف باز می‌شوند و امیدواریم زائران ایرانی بتوانند از طریق این دو فرودگاه وارد عراق شوند تا در راهپیمایی اربعین حسینی شرکت کنند.

وی با بیان اینکه با توجه به وضعیت آب و هوا در عراق کسانی که آلرژی دارند حتما با خود تجهیزات لازم از جمله اسپری و ماسک به همراه داشته باشند، ادامه داد: در این جا لازم می‌دانم کشته شدن چهار تن از زائران ایرانی و مجروح شدن ۱۲ الی ۱۳ نفر آنها در حادثه تصادف روز دوشنبه در جنوب حله مرکز استان بابل در جنوب بغداد را تسلیت عرض کنم.

وی همچنین با بیان اینکه حتما زائران اربعین حسینی از خروج غیر قانونی از کشور بپرهیزند و به شایعات توجهی نداشته باشند، ادامه داد: با توجه به اینکه امکانات دیالیز در شهر کربلا و عراق کم هست، زائرانی که مشکل کلیوی دارند و باید دیالیز شوند در این مراسم شرکت نکنند.

این دیپلمات ایرانی در ادامه گفت‌وگو با رادیو اربعین با توصیه به زائران مبنی بر اینکه از مواکب و افرادی که نمی شناسند اقلامی دریافت نکنند، ادامه داد: با آنکه هنوز اربعین به طور رسمی آغاز نشده هست، متاسفانه در طی این چند روز تعدادی گمشده داشتیم. تعدادی از افراد نیز مدارک و پاسپورت خود را گم کرده‌اند.

سرکنسول ایران در کربلا گفت: جمهوری اسلامی ایران در نجف،‌ بصره و بغداد نمایندگی دارد و اگر زائران وسایلی در این شهرها گم کردند در همان شهر به نمایندگی‌های ما مراجعه کنند.

انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما