• تاریخ : ۲۰ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

امسال حضور خیل عظیم مشتاقان زیارت حرم امامین عسگریین علیهما السلام در سامراء چندین برابر سال گذشته بوده به گونه ای که اغلب اوقات مسیر ۱۰ کیلومتری تا حرم مملو از جمعیت بود.

به گفته مهر نور، این سیل جمعیت خود تامین کننده امنیت و جلوه ای از وحدت شیعه و سنی بوده به گونه‌ای که اهل سنت سامراء نیز به کمک زائران آمده و سعی کردند در حمل و نقل و پذیرایی به آنها خدمت رسانی کنند.

امسال با کمک آستان قدس رضوی و گروههای مردمی که برای خدمت رسانی به سامراء آمده بودند امکانات اولیه فراهم شده و اسکان و پذیرایی در طول مسیر ۱۰کیلومتری و حرم مطهر فراهم شده هست.

آیت‌الله رئیسی تولیت آستان قدس رضوی نیز با حضور در سامراء از موکب های مردمی و ستاد آستان قدس رضوی بازدید کرد و ضمن عرض خداقوت به خادمین با اشاره به ارج و قرب خدمت رسانی به زائران اباعبدالله الحسین علیه السلام در نزد خداوند متعال گفت: خدمت رسانی در این منطقه که از موکب‌های کمتری برخوردار هست ارزش بیشتری دارد.

آیت الله رئیسی در جمع خادمین مردمی با تشکر از زحمات آنها، اعلام کرد ان‌شاءالله تا ۵ روز بعد از اربعین نیز خدمت رسانی به زائران در سامراء ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما