• تاریخ : ۱۷ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی خوش‌نظر در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرنامه پرتال مذهبی مهر نور درباره لزوم نیت برای پیاده روی اربعین گفت: برای پیاده‌روی اربعین نیازی به نیت نیست اما باید برای رضای خدا و خالصانه در این راهپیمایی عظیم جهان اسلام حضور یابیم. 

این کارشناس علوم قرآنی درباره نماز اول وقت در ایام پیاده‌روی اربعین، اظهار کرد: زائر در این مسیر به دنبال رضای خداست و نماز اول وقت اصلی‌ترین پایه دین بوده و از همه‌چیز مهم‌تر هست. فرد باید با به‌جا آوردن نماز در قبولی اعمال خود بکوشد. نماز محور هست و سایر اعمال اعم از پیاده‌روی و زیارت، حول این محور قرار دارند.

ثواب خواندن زیارت عاشورا به شکل جمعی در پیاده روی اربعین/اگر نیت به سفر کربلا کنید ولی نتوانید بروید ثواب زیارت سیدالشهداء را برده‌اید

حجت‌الاسلام خوش‌نظر درباره قرائت زیارت عاشورا در طول مسیر پیاده‌روی اربعین، بیان کرد: خواندن زیارت عاشورا در طول مسیر پیاده‌روی اربعین و در حرم امام حسین(ع) همراه با زیارت اربعین سفارش شده هست. 

وی خاطرنشان کرد: در پیاده‌روی اربعین بهترین عمل خدمت به دیگران هست و زائر تا جایی که می‌تواند باید به دیگران در این مسیر کمک کند و سختی‌های راه را تحمل کند که ثواب بسیار دارد.

سعید شمس کارشناس علوم قرآنی در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرنامه پرتال مذهبی مهر نور درباره لزوم نیت برای پیاده روی اربعین گفت: قصد و نیت برای پیاده‌روی الزامی نیست ولی اگر گاهی شخصی نیت به سفر پیاده روی اربعین دارد و مقدمات مربوط به زیارت کربلا را انجام دهد، اما نتواند به این سفر برود، ثواب زیارت امام حسین(ع) برای او نوشته می شود. 

ثواب خواندن زیارت عاشورا به شکل جمعی در پیاده روی اربعین/اگر نیت به سفر کربلا کنید ولی نتوانید بروید ثواب زیارت سیدالشهداء را برده‌اید

این کارشناس علوم قرآنی درباره نماز و آداب مربوط به پیاده‌روی اربعین اظهار کرد: هر زمان که فرد وارد این مسیر می‌شود چون ممکن هست دچار غفلت شود، خوب هست اموری که او را به عبادت و هدف سیدالشهدا(ع) نزدیک می کند، انجام دهد.

وی درباره چگونگی رفتاری که در پیاده‌روی اربعین نسبت به دیگران،بیان کرد: این ایام، فرصتی هست تا با مشارکت و برادری در قالب امور جمعی و گروهی در کنار کمک کردن به دیگران از ثواب این امور بهره ببریم. دست بزرگترها را بگیریم، افراد را راهنمایی کنیم، دست‌ها و پاهای زائرین را ماساژ دهیم و کارهایی از این دست از مواردی هست که می‌توان در این مسیر انجام داد.

ثواب خواندن زیارت عاشورا به شکل جمعی در پیاده روی اربعین/اگر نیت به سفر کربلا کنید ولی نتوانید بروید ثواب زیارت سیدالشهداء را برده‌اید

این کارشناس علوم قرآنی درباره زیارت عاشورا خاطرنشان کرد: خواندن زیارت عاشورا همواره اهمیت دارد و هر فرد،در هر زمانی می‌تواند آن را به تنهایی نیز بخواند، اما چه خوب هست که در مسیر پیاده‌روی اربعین برای افزایش حال و هوای معنوی زئران و برای آمادگی حضور در محضر سیدالشهدا(ع)، دعای زیارت عاشورا به شکل دسته جمعی نیز خوانده شود که ثواب بسیار دارد.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما