• تاریخ : ۱۸ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

«هدف دشمن از تجزیه عراق و تشکیل کردستان، تأسیس اسرائیل جدید در منطقه و تضعیف چهار کشور اسلامی هست تا از این طریق بتوانند بر این کشورها تسلط پیدا کنند.»

به گفته مهر نور، آیت‌الله نوری همدانی روز سه‌شنبه (۱۸ مهر) در دیدار با اقشار مختلف مردم با بیان اینکه هدف مذاکره دشمنان با کشورهای اسلامی درحقیقت دوشیدن و در سیطره قرار گرفتن هست و اگر کشوری با معاندین سازش کرد، قطعا هزینه آن را پرداخت خواهد کرد بر مبارزه با تروریسم جهانی، کفار، استکبار و استعمارگران تاکید کرد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه در حال حاضر شاهد حضور جدی استعمار در منطقه عراق تحت عنوان جدایی کردستان هستیم، افزود: استعمار و استکبار درطول تاریخ با فتنه‌های مختلف به دنبال مقابله با اسلام و ایران اسلامی بوده‌اند.

وی بیان کرد: هدف دشمن از تجزیه عراق و تشکیل کردستان واحد، تأسیس اسرائیل جدید در منطقه مبارزه و تضعیف چهار کشور اسلامی هست تا از این طریق بتوانند این کشورها را تسلط پیدا کنند.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه از جمله راه‌های مقابل با این فتنه داشتن سلاح‌های قوی و قوی کردن بنیه دفاعی هست، بر مبارزه و داشتن بصیرت در مقابل دشمنان تاکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: نباید اجازه داد این فتنه‌ی دشمنان در منطقه همانند گروهی تروریستی در منطقه شکل گیرد و دراین مسئله، لازم هست همه مسئولین چهار کشور باهم متحد باشند.

او با بیان اینکه تقابل حق و باطل همیشگی هست و تا روز قیامت ادامه خواهد داشت، گفت: همیشه هر جا حقی بوده، باطل هم بوده و خدا هم نخواسته باطل بر حق پیروز شود، اگر چه معاندین برای ازبین بردن حقیقت تلاش زیاد کرده‌اند، ولی تا کنون نتواسته‌اند به موفقیتی برسند.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه دنیا، امام راحل را به عنوان بت‌شکن در عرصه مبارزه با استکبار می‌شناسند و این روحانی مجاهد و فقیه توانسته خدمت بسیار با ارزشی به مظلومین واسلام کند، افزود: این روحانی فقیه ومبارز می‌تواند الگوی خوبی برای جامعه اسلامی و همه مظلومان در مقابله بادشمنان باشد.

وی با اشاره به اینکه انبیاء الهی درحالی که در دستی کتاب الهی و دردست دیگر ابزاری برای جهاد داشتند برای هدایت مردم مبعوث شده‌اند، افزود: روحانیت هم در همان مسیر قراردارد و این اصل مبارزه با معاندین باید از اصول اساسی مردم جامعه اسلامی و مسلمانان در مقابل دشمنان باشد.

انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما