• تاریخ : ۲۴ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

هشتمین درس‌گفتار از «سلسله درس‌گفتارهای تخصصی نظریه و نقد هنر» با عنوان «هنر مدرن و مدرنیسم؛ بازخوانی نظریه هنر والتر بنیامین» با سخنرانی «دکتر نیّر طهوری» در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

به گفته مهر نور، در این درس‌گفتار که به همت گروه نظریه و نقد هنر پژوهشکده هنر و با همکاری معاونت فرهنگی و هنری فرهنگستان هنر برگزار می‌شود، دکتر «نیّر طهوری»، استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات با موضوع «هنر مدرن و مدرنیسم؛ بازخوانی نظریه هنر والتر بنیامین» سخنرانی می‌کند.

هدف از برگزاری این درس‌گفتارها بررسی گام به گام مسائل مهم حوزه نظریه، فرانقد و نقد هنر، تبیین پارادایم‌ها و رویکردهای نظریه و نقد در هنر، بازاندیشی مفاهیم و چالش‌­های معطوف به این حوزه از مطالعات نظری هنر اعلام شده هست. در هر نشست پس از ارایه بحث، به تناسب موضوع، کتاب‌ها و مقالات مهم مرتبط با مباحث از سوی سخنرانان معرفی خواهد شد.

مخاطبان این درس‌گفتارها پژوهشگران، مدرسان و دانشجویان دوره‌های تحصیلات تکمیلی کلیه رشته‌ها و گرایش‌های هنر و حوزه‌های میان‌­رشته‌­ای مرتبط هستند.

این برنامه روز دوشنبه ۳۰ بهمن ماه ۹۶، از ساعت ۱۵ تا ۱۷ درسالن همایش‌های فرهنگستان هنر، به نشانی خیابان ولی‌عصر، نرسیده به چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۲ برگزار می‌شود. حضور برای عموم علاقه‌مندان آزاد هست.

انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما