• تاریخ : ۱۴ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باید در دوره مدیریت جدید شاهد آن باشیم که بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) به سمت تحولات مثبت حرکت می‌کند.

به گفته مهر نور، علی اصغر کاراندیش که در آیین تودیع و معارفه مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) سخن می‌گفت در ادامه اظهار کرد: امیدواریم که در ادامه فعالیت بنیاد شاهد تحولات مثبت و رو به جلو باشیم و از همین جهت ما امیدواریم که بتوانیم گام‌های بلندی را برای شناخت، ترویج و توسعه فرهنگ اسلامی برداریم.

او خاطرنشان کرد: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بود و در این مدت تمام تلاش امام و رهبری و روسای جمهور این بوده هست که به فرهنگ توجه ویژه‌ای بشود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: ما در عرصه فرهنگ با مخاطبان مختلفی روبه‌رو هستیم و باید در امر تولید محتوا به تناسب و اثرگذاری مطلوب تولیدات توجه کنیم و تلاش بیشتری داشته باشیم تا بتوانیم به شناخت جامعه دست پیدا کنیم. 

کاراندیش اضافه کرد: ما اگر در حوزه فرهنگ نتوانسته‌ایم به نتیجه مطلوب رهبری برسیم شاید علت این بوده هست که نتواسته‌ایم طرح‌های مطالعاتی زیربنایی خوبی را ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه باید به ترجمه آثار برای خارج از کشور بیشتر توجه کنیم، گفت: باید کشورهای بیشتری را وارد حوزه فعالیت‌های خودمان کنیم تا اثرگذاری بالاتری داشته باشیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: باید به دنبال مردمی کردن فعالیت‌ها و برنامه‌ها باشیم زیرا دولت نمی‌تواند در این حوزه کار خاصی را انجام دهد و به خصوص توجه به مخاطبان در سنین پایین می‌تواند تا حدود زیادی مشکلات حوزه فرهنگ را مرتفع کند. 

کاراندیش ادامه داد: توجه به فرهنگ گفت‌وگو در این بنیاد نیز باید به شکل جدی پیگیری شود تا ما بتوانیم در مسیر فرهنگ‌سازی کارهای موثری انجام دهیم.

وی تصریح کرد: همکاری با سایر نهادها مانند آستان قدس رضوی که محوریت اصلی فعالیت در حوزه فرهنگ رضوی را به عهده دارد باید به صورت جدی در این بنیاد پیگیری شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: ما امروز به این نتیجه رسیده‌ایم که فضای مجازی وجود دارد و به راحتی هم قابل محدود کردن نیست و از همین رو باید توجه داشته باشیم که در این فضا حضور جدی داشته باشیم و راه حضور جدی در این فضا نیز تولید محتواست. 

کاراندیش افزود: ما در رفتار جناب آقای دکتر شیخ اخلاص در رفتار را دیدیم و این بسیار خوب و قابل توجه بود و امیدواریم که ایشان در ادامه موفق باشند.


انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما