• تاریخ : ۱۶ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

«اهمیت غدیر در پیشگاه خداوند و در قرآن کریم آن گونه هست که اگر پیامبر (ص) جانشینی حضرت علی(ع) را در آخرین سفر حج خود اعلام نمی‌کردند، رسالت نبوی که حاصل و نتیجه نهایی بعثت همه انبیاء الهی هست ناتمام می ماند.»

به گفته مهر نور، مجمع جهانی شیعه شناسی به مناسبت عید سعید غدیر خم با انتشار بیانیه‌ای، امتثال امر مراجع عظام در برگزاری آیین‌های هرچه باشکوه‌تر غدیر در جهان شیعیان محب ولایت علوی و اراتمندان خاندان رسالت را خواستار شد.

متن  بیانیه مجمع جهانی شیعه شناسی  به شرح ذیل هست:

«بسم الله الرحمن رحیم

غدیر، روز اکمال دین محمدی ( ص) و ابلاغ و پذیرش مکتب ولایت علوی ( ع)  هست که همه اسلام خواهان و حق طلبان عالم باید آن را گرامی بدارند. ابلاغ ولایت نقطه اتکای نجات بشریت از گمراهی‌ها و ضلالت‌ها بود و تا با تمسک به این اصل بزرگ، و پیروی از خط مشی تبیین شده در غدیر جهانی دینی را پدید آورد.

اهمیت غدیر در پیشگاه خداوند و در قرآن کریم آن گونه هست که اگر پیامبر (ص) جانشینی حضرت علی(ع) را در آخرین سفر حج خود اعلام نمی‌کردند،  رسالت نبوی که حاصل و نتیجه نهایی بعثت همه انبیاء الهی هست ناتمام می ماند .

خطابه غدیر  پیامبر خاتم ، عصاره و چکیده تمام ادیان الهی و خلاصه مکتب وحی و سرنوشت ‌ساز ترین واقعه تاریخ هست که تعیین خط مشی مسلمانان تا آخرین روز دنیا بود و آنچه می‎توانست تمامی نقشه‌های منافقان را خنثی و اسلام ناب را در تمامی اعصار تاریخ حفظ کند ، عمل به فرامین الهی غدیر و پذیرش تعیین جانشین پیامبر و اعلام رسمی آن بود که مع الاسف دنیا طلبان و اسیر شدگان به کید شیاطین از آن سرپیچی کردند و بشر را از صراط مستقیم هدایت خارج نمودند . حال در این زمان نقش حساس و حیاتی ولایت فقیه  و نهاد معظم فقاهت و مرجعییت در جامعه اسلامی،  همان استمرار بخشی و احیاگری غدیر و تنها عامل وحدت و انسجام امت اسلامی پس از پیامبر و امامان معصوم هست و خنثی کننده توطئه‌های دشمنان و منافقان عصر حاضر و مانع از انحراف امت اسلامی از اصول خواهد بود.

 در پرتو معارف غدیر و آموزه های آن،  اعتقاد داریم که از دیدگاه ائمه معصومین(ع)، غایت اصلی حکومت اسلامی که این زمان  در ایران اسلامی ، با هزینه خون شهیدان راه حق  و مجاهدات امام ره و جان فشانی یاران صدیقش برقرار گردید ، و در دست دولتمردان کنونی قرار گرفته هست ، حفاظت از مردم، در ابعاد و جنبه‌های مختلف آن، و خدمت به آنان برای تأمین سعادت دنیوی و اخروی هست .

بر این اساس رفاه و امنیت جامعه اسلامی و تعلیم و تربیت موفق و رشد فرهنگی جامعه، پیگیری تحقق اهداف جمهوری اسلامی  و آرمان های اصیل انقلاب اسلامی ، تنها راه عمل به فرمان های روشن الهی در یوم غدیر هست.

 با نظر به جایگاه عید غدیر در قرآن، احادیث و روایات،  و تکلیف تعظیم شعائر الهی ، و امتثال امر مرجعیت شیعه دامت برکاتهم ، برگزاری جشنهای بزرگ  و محتوایی و پیام دار غدیر در جهان توسط پیروان اسلام ناب محمدی را تکلیف بزرگ خود و همگان میدانیم .

 وَمَنْ یُعَظِّمَ شعائِرَ اللّه فَإنَّها مِن تَقْوی القلوب .

و الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَهِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّهِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ .   

آیت پیمان-  رئیس مجمع جهانی شیعه شناسی.»

انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما