• تاریخ : ۲۲ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

تاکید ویژه اسلام بر عفاف و حجاب/ دشمن درصدد ترویج بی حجابی و بدحجابی در کشورحجت الاسلام والمسلمین محمد علی رضایی کارشناس مذهبی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرنامه پرتال مذهبی مهر نور گفت: یکی از روزهای بزرگ و بسیار ارزشمند در کشور ما روز عفاف و حجاب هست چرا که حجاب از مواردی هست که اسلام خیلی بر آن تاکید کرده هست.

وی ادامه داد: اگر به موضوع عفاف و حجاب در جامعه ما براساس اصول اسلامی توجه شود، از بسیاری از مفاسد پیشگیری می شود چرا که بسیاری از بداخلاقی ها و فسادها در نتیجه بدحجابی‌ها و بی حجابی‌هایی هست که در جامعه وجود دارد.

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: سال های قبل و در زمان نظام ستم شاهی در چنین روزی حادثه ای در مشهد مقدس اتفاق افتاد که باعث شهادت بسیاری از زنان و مردان شد.

وی در ادامه صحبت های خود اظهار کرد: در آن مقطع دستور برداشتن حجاب بانوان صادر شده بود و در چنین شرایطی بهلول در آن مقطع سخنرانی ویژه ای در مشهد انجام داد که در چنین موقعیتی دستور حمله داده شد و اینگونه بسیاری از هموطنانمان به شهادت رسیدند.

حجت الاسلام والمسلمین رضایی توضیح داد: خدا را شکر نظام اسلامی در زمینه ترویج عفاف و حجاب خیلی خوب عمل کرده البته استکبار همواره تلاش خود را برای آسیب وارد کردن در این زمینه ادامه می دهد. باید توجه داشته باشیم که در شرایط کنونی بسیاری از افراد به عفاف و حجاب بی توجه شده اند و در بسیاری از وقت‌ها نیز به طور ناخواسته تحت تاثیر بی حجابی‌ها و بدحجابی‌ها قرار می گیرند.

وی یادآور شد: امیدوارم هموطنان عزیزمان همواره به این موضوع توجه داشته باشند که حجاب برای مردان و زنان به خصوص برای بانوان مانند پوششی هست که از یک مروارید در درون صدف به خوبی نگهداری می‌کند.

این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: دشمن علاقمند هست تا بی‌حجابی و بدحجابی را در کشور ما ترویج دهد و امیدوارم در این راستا مردم با آگاهی از این موضوع هرچه محکم تر به سوی ارزش های اسلامی روی بیاورند.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما