• تاریخ : ۱۷ام مرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

«مطبوعات باید با هماهنگی کامل با یکدیگر، به گونه‌ای عمل کنند که وقتی مردم در جلوی دکه‌های فروش روزنامه‌ها قرار می‌گیرند، این وحدت و هماهنگی را به خوبی احساس کنند.»

به گفته مهر نور به نقل از خبرنامه حوزه، کانال تلگرامی آیت‌الله نوری همدانی توصیه های این مرجع تقلید به اصحاب رسانه را منتشر کرد که بدین شرح هست:

* هرکاری که با روح و فکر مردم سر و کار داشته باشد، بسیار مشکل‌تر و در عین حال مؤثرتر هست.

* رسانه‌ها نقش مهمی در هدایت دینی مردم دارند و اصحاب رسانه باید متوجه رسالت عظیم خود باشند.

* نخستین اصل مهم و قابل توجه حمایت از نظام اسلامی و نشان دادن اقتدار، عزت و عظمت آن در جهان هست، که باید در اولویت کارهای همه رسانه‌ها قرار گیرد.

* شغل و مسوولیت روزنامه‌نگاران، خبرنگاران و همه اصحاب رسانه مهم هست؛ به همین خاطر مسئولان باید مراقب سایت‌ها و روزنامه‌ها باشند که برخلاف اسلام و ارزش‌های اسلامی مطلبی را منعکس نکنند.

* اگر مطلبی خلاف مصالح نظام باشد، رسانه‌ها نباید آن را انعکاس و انتشار دهند؛ چراکه دشمنان نظام همواره مترصد فرصت هستند و اگر یک نفر سخن خلافی را بگوید، دشمن آن را به حساب همه مردم و کل نظام می گذارد.

* رسانه‌ها در نظام اسلامی باید همه با وحدت و هماهنگی کامل در مسیر افزایش اقتدار و عظمت اسلام حرکت کنند و از چند صدایی نیز بپرهیزند، چرا که چند صدایی در جامعه اسلامی مخالف اسلام هست، و نباید به مطبوعات کشانده شود.

* مطبوعات باید با هماهنگی کامل با یکدیگر به گونه‌ای عمل کنند که وقتی مردم در جلوی دکه‌های فروش روزنامه‌ها قرار می‌گیرند، این وحدت و هماهنگی را به خوبی احساس کنند.

* شناساندن دشمنان و روشن کردن مردم از جنایات و توطئه‌های آنها از جمله وظایف و مسئولیت‌های رسانه‌ها در نظام اسلامی هست.

* بدون شک هر چقدر قدرت نظام بیشتر می‌شود، عناد دشمن نیز بیشتر می‌شود؛ لذا رسانه‌ها باید چهره دشمنان نظام و کشورهایی مانند انگلیس و آلمان را به مردم معرفی و مهمتر از همه علت به وجود آمدن این پایگاه استعماری و غده چرکین یعنی رژیم صهیونیستی را برای مردم و مخاطبان خود تبیین کنند.

انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما