• تاریخ : ۲۶ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

آیت الله سعیدی با بیان اینکه اعیاد دینی و مذهبی با مشارکت هرچه بیشتر مردم در برگزاری مراسمات، پاس داشته شود، اظهار کرد: کلیه دستگاه ها با هدف نفوذ شادی اهل بیت(ع) در جامعه، به برپایی جشن‌های این دهه در مساجد، حسینیه‌ها و خانه ‌های مومنین کمک و مساعدت کنید.

به گفته خبرنگار مهر نور، آیت الله سید محمد سعیدی امروز در جلسه ستاد برگزاری جشن های دهه کرامت که در آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) برگزار شد، عنوان کرد: با درس هایی که از مکتب اهل بیت(ع) آموخته ایم، خود را در دهه کرامت به سبک زندگی و سیره آن بزرگواران مزین می کنیم.


تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) مبنی بر اینکه شیعیان در حزن اهل بیت(ع) محزون و در شادی ایشان شادمانند، ادامه داد: همانطور که مردم ما در حزن و عزای اهل بیت(ع) با ادب و احترام شرکت می کنند، در شادی این بزرگواران نیز همانگونه باید در میدان حاضر شوند؛ باید در مقابل فضایی که گاهی ناآگاهان و گاه دشمنان مبنی بر اینکه شیعه آئین شاد بودن را نمی داند در این اعیاد مبتنی بر آموزه های دینی، شادی را بروز دهیم.


وی افزود: این شادی را به عنوان اجر رسالت و ادای دین به نبی اکرم تلقی می کنیم و با این نگاه هست که ایام شادی اهل بیت(ع) را پاس می داریم.


آیت الله سعیدی گفت: از سوی دیگر مشتاقان حضرات معصومین(ع) در طول سال با حضور در طول سال در عتبات عالیات عرض ادب و احترام به ساحت مقدس حضرت(ع) دارند، دهه کرامت فرصتی هست تا با حضور فعال در شادمانی این ایام، به ارادتی که در طول سال ابراز داشته اند، عمل کنند.


امام جمعه قم در ادامه با اشاره به اعمال و مستحبات وارد شده در ۴ عید بزرگ “فطر، قربان، غدیر و جمعه” بیان کرد: در تمامی این اعیاد به ما نظافت، نظم، دوستی و برادری و کمک به دیگران و سهیم کردنشان در شادی عید را با اعمالی از قبیل غسل، زکات و قربانی می آموزند، این ها برای ما نمونه ای هست که در اعیاد دیگر از جمله دهه کرامت چگونه عمل کنیم.


وی خطاب به اعضای ستاد برگزاری جشن‌های دهه کرامت، عنوان کرد: با هدف نفوذ شادی اهل بیت(ع) در جامعه، مانند مجلس اباعبدالله در همه خانه ها، به برپایی جشن‌های این دهه در مساجد، حسینیه‌ها و خانه ‌های مومنینی که داوطلب برگزاری باشند، کمک کنید.


آیت الله سعیدی با بیان اینکه هدف برنامه ریزی های دهه کرامت، مردمی‌تر کردن مراسم ها باشد، عنوان کرد: کلیه برنامه ها متناسب با شادی اهل بیت(ع) با رویکرد نقش آفرینی مردم  طرح ریزی شود.


تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) در پایان با توجه به بیان برخی مطالب مبنی بر اینکه طرح امنیتی حرم مطهر، با محدودیت های ترافیکی در اطراف حرم برای برخی از خدمات نظیر اورژانس، آتش نشانی و پارکینگ زائران ایجاد مشکل کرده هست، اظهار کرد: طرح امنیتی اطراف حرم، طرحی ملی هست و آستانه مقدس حضرت معصومه در آن دخل و تصرفی ندارد، لذا اگر دستگاه های امنیتی و خدماتی برای سهولت در انجام ماموریت های خود به اجماع برسند، آستانه آمادگی هرگونه همکاری را دارد.

انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما