• تاریخ : ۱۰ام مرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

رئیس موسسه موضوع شناسی احکام فقهی حوزه علمیه قم گفت:باید در حوزه های علمیه باب تدریس مسائل فقهی و علمی مرتبط با محیط زیست گشوده شود و از زاویه های مختلف این بحث مورد توجه قرار گیرد.

به گفته خبرنگار مهر نور، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین فلاح‌زاده در مراسم تجلیل از محیط بانان نمونه کشور در سالن همایش های شهید مطهری در مجتمع اداری آستانه افزود: اگر جامعه بر اساس این آموزه های دینی حرکت کند می توانیم در حفظ و صیانت از محیط زیست موفق باشیم.

وی تصریح کرد:متاسفانه با اینکه دین مبین اسلام و آموزه های دینی بر نگهداری از محیط زیست تاکید دارد اما هنوز شرایط مطلوبی به محیط زیست از سوی مردم وجود ندارد.

رئیس ستاد ترویج احکام دین اظهار داشت:این دین جامع توجه خاصی به منابع طبیعی و محیط زیست دارد و مطابق با روایات ضرورت دارد انسان به حیوانات و گیاهان و درختان رسیدگی کند.

وی خاطرنشان کرد:حتی از منظر اسلام برترین کار تولید از طریق کشاورزی و باغداری هست چرا که این کار هیچ آلودگی در طبیعت ندارد از این رو کشاورزان نیز محیط بانانی تلاش گر محسوب می شوند.

فلاح‌زاده بیان کرد:دین اسلام زندگی را هم دنیوی و هم اخروی می داند در واقع دنیا مزرعه ای برای آخرت هست.

وی تاکید کرد:همچنین از منظر اسلام دنیا امانتی هست که باید نسل امروز و فردا در صیانت از این محیط زیست گسترده تلاش کنند.

رئیس ستاد ترویج احکام دین یادآور شد:حفاظت و صیانت از محیط زیست یک رسللت عمومی و بر عهده همه هست درختان و هوا و دریا و همه موجودات از پایه های اصلی محیط زیست هستند که باید در حفاظت از آن ها تلاش کرد.

وی گفت:غفلت مردم از محیط زیست تبعات زیادی دارد و باید صیانت از محیط زیست طبیعی و اجتماعی به مردم آموزش داده شود.

فلاح‌زاده عنوان کرد:بی تفاوتی نسبت به این مقوله جایز نیست و از نظر فقهی نیز حوزه ها باید وظایف مردم را در صیانت از محیط زیست به آن ها متذکر شوند.

 


انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما