• تاریخ : ۷ام مرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

دعای توسلبه گفته خبرنگار گروه فرهنگی خبرنامه پرتال مذهبی مهر نور، هر یک از دعاهایی که خواندن آن ها در میان مسلمانان مورد سفارش قرار گرفته، به طور کلی آرامش فکری و جسمی انسان را در بر دارد.

 

این دعاها علاوه بر بعد آرامش بخشی، دارای فواید و خواص مربوط به خود نیز هست. در ادامه به فواید دعای توسل می پردازیم.

 

محمد ابن‌بابویه دعای توسل را از ائمه (علیه السلام) نقل کرده و گفته هست که این دعا را در هیچ امری نخواندم، مگر آن که اثر اجابت آن را به زودی یافتم دعای توسل از دعاهای مشهور هست که در شب‌های چهارشنبه خوانده می‌شود.

 

در این دعا با توسل به چهارده معصوم (علیه السلام) و واسطه قرار دادن آن‌ها به درگاه الاهی پس از اتمام دعا، حاجت خود را از خدا در خواست می‌کنیم. جملات صدر و ذیل آن چنین هست: ”اللهم انی اسئلک و اتوجه الیک بنبیک نبی الرحمة…”‌؛ خدایا من از تو می‌خواهم و روی می‌آورم به سوی تو، به پیامبرت، پیامبر رحمت… ”یا وجیها عندالله اشفع لنا عندالله”‌؛ ای آبرومند نزد خدا، شفاعت کن برای ما نزد خدا.

 

اسم اعظم خدای تعالی آن هست که افتتاح او ”‌الله» و اختتام او ”‌هو»هست، هر که اسم اعظم خدای تعالی را روزی یازده بار ورد خود قرار دهد، هرآینه هر امر مهمّ جزئی و کلّی برای او آسان شود و آن اسم اعظم پنج آیه از پنج سوره مبارکه بقره، آل عمران، نساء، طه و تغابن هست، با این ویژگی که حروف آن نقطه ندارد و تغییری در اعراب آن‌ها صورت نمی‌گیرد.

 

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما