• تاریخ : ۲۲ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

رئیس اداره آموزش و فرهنگسازی فضای مجازی مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران گفت: ۷۵۵ اثر به دومین همایش ملی فعالان فضای مجازی، از سوی بانوان طلبه در قم رسید.

به گفته مهر نور، محمدتقی جلیلی، دبیر دومین همایش فضای مجازی حوزه خواهران که با موضوع بازآفرینی محتوای دینی در فضای مجازی برگزار می‌شود امروز ۲۱ شهریور در نشستی خبری گفت: دومین همایش فعالان فضای مجازی حوزه خواهران در فضای مجازی دو ویژگی دارد. همایش اول با ۱۲۰ فعال فضای مجازی تشکیل شد ولی این همایش با حضور ۳۰۰ نفر برگزار خواهد شد.دومین ویژگی نیز موضوع همایش هست؛ زیرا این موضوعی هست که تاکنون مورد توجه نبوده و به آن پرداخته نشده هست و برای اولین بار در قالب این همایش در حال طرح شدن هست.

دبیر این همایش با بیان اینکه افراد دعوت‌شده از سرویس کوثرنت و کوثر بلاگ ما هستند اظهار کرد: فراخوان ثبت آثار بازآفرینی محتوای دینی در فضای مجازی تا ۱۵ شهریورماه انجام شد و ۷۵۵ اثر به دبیرخانه رسیده که ۴۶ درصد وبلاگ نوشت، ۲۵ درصد لینک مستقیم مطلب در کوثرنت بوده و ۱۸ درصد کوتاه‌نوشت و ده درصد آثار نیز مطالب شبکه های اجتماعی دیگر بوده هست.

وی افزود: آثار تا ۲۳ شهریور داوری و نفرات برگزیده نیز در مراسم اختتامیه که ۲۷ و ۲۸ شهریور ماه برگزار می‌شود تجلیل خواهند شد.

جلیلی اظهار کرد: نقش زبان هنر در بازآفرینی محتوای دینی در فضای مجازی، ضرورت و روش‌های جریان‌سازی مسایل زنان در فضای مجازی و نقش مخاطب در تولید محتوا از جمله آثاری هست که در این همایش ارائه خواهد شد.

وی بیان کرد: کارگاه‌هایی نیز چون کارگاه روایت محتوای دینی و بررسی به شیوه های پرداخت کلامی در حوزه های علمیه، کارگاه پاسخگویی به شبهات با رویکرد شیوه های پاسخگویی و کارگاه مهارت های ارتباط موثر در فضای مجازی برگزار خواهد شد.سخنران اصلی این همایش حجت‌الاسلام و المسلمین عاملی و خوراکیان هستند که در روز اول همایش سخنرانی دارند و در کنار این همایش نیز نشست بیان تجارب فعالان فضای مجازی برگزار خواهد شد.

وی گفت: فضای مجازی در حوزه خواهران قدمت چندانی ندارد به همین دلیل همایش اول با هدف احصاء ظرفیت‌ها و به رسمیت شناختن بانوان فعال برگزار شد و در این دوره این روند تقویت خواهد شد.

انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما