• تاریخ : ۷ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

تولیت آستان قدس رضوی با رییس پارلمان لبنان و رییس مجلس اعلای شیعیان لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گفته مهر نور به نقل از خبرنامه رسمی لبنان (ان‌ان‌ای)، سیدابراهیم رییسی تولیت آستان قدس رضوی امروز (شنبه) با شیخ عبدالامیر قبلان رییس مجلس اعلای شیعیان عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

شیخ قبلان در این دیدار، گفت: جمهوری اسلامی ایران مورد هدف کینه و توطئه‌های دشمن قرار گرفته هست اما ایران با آگاهی و درایت رهبری و ملت قوی‌تر از همه توطئه‌ها و نیرنگ‌هاست؛ بنابراین اتحاد ملت ایران تمام فتنه‌های دشمن را ساقط خواهد کرد.

وی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از مواضع رهبری، ملت و دولت ایران در حمایت از لبنان در مقابله با دشمن صهیونیستی، گفت: ایران نقش مهمی در حمایت از ملت‌های مستضعف و بخصوص ملت فلسطین ایفا می‌کند.

رییس مجلس اعلای شیعیان لبنان در پایان برای جمهوری اسلامی ایران آرزوی ثبات و پیشرفت و شکوفایی روزافزون کرد.

در این دیدار محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت، محمدمهدی شریعتمداری رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان، شیخ علی الخطیب،‌ نایب رییس مجلس اعلای لبنان و نزیه جمول، دبیرکل مجلس اعلای لبنان حضور داشتند.

ابراهیم رییسی همچنین با بنیه بری، رییس پارلمان لبنان دیدار و در مورد آخرین تحولات منطقه بحث و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان نیز حضور داشت.

بر اساس این گفته، سیدابراهیم رییسی بعد از این دیدار در گفت‌وگو با خبرنگاران، گفت: روابط ایران و لبنان در تمام زمینه‌ها بسیار خوب هست و دو کشور ایران و لبنان بر ضرورت تحکیم روابط میان کشورهای اسلامی تاکید دارند.

انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما