• تاریخ : ۱۰ام مرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

مدیر روابط‌عمومی و امور استان‌های ستاد اقامه نماز کشور گفت: رابطان نماز در راستای تبلیغ، تعمیق و ترویج فرهنگ اقامه نماز تلاش می‌کنند.

به گفته مهر نور، مسعود دری در گردهمایی ائمه جماعات، رابطین نماز و یاوران نماز استان ضمن تشکر از کوشش‌های رابطان نماز دستگاه‌های اجرایی استان، گفت: نماز، تنها فریضه‌ای هست که بین تمام فرایض به تربیت انسان کمک می‌کند. حقیقتاً ما نماز را نشناختیم. دین اسلام یک ستون دارد و ستون خیمه دین، نماز هست.

مدیر روابط‌عمومی و امور استان‌های ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه نماز مسئله مهمی هست، تصریح کرد: توجه به اقامه نماز باعث شد تا جوانان کم سن و سال کشور برای حفظ دین و برای دفاع از سوریه، خانواده و فرزندان خود را رها کرده و به دفاع بپردازند.

دریس با بیان اینکه امام حسین(ع) آخرین نماز خود را اول وقت اقامه کرد، اظهار کرد: امروز در مکتب امام حسین(ع)، نماز کم رنگ شده هست. متأسفانه در حال حاضر ما گرفتار فرهنگ غرب‌زدگی منحط شده‌ایم. امیدواریم با همت و تلاش رابطان و یاوران نماز، نماز به معنای واقعی خود شناسانده شود. فهم و رسیدن به بزرگی خداوند در توجه به نماز به دست می‌آید چرا که در نماز هست که متوجه آخرت می‌شویم.

وی با بیان اینکه باید برای فهم دقیق نماز، به سخنان مقام معظم رهبری توجه کنیم، اظهار کرد: مقام معظم رهبری فرمودند: ” نماز را بشناسیم و بشناسانیم “. تربیت انسان، یکی از هزاران کارکرد نماز هست. در طول تاریخ، دو عامل باعث ریزش انسان‌ها شده و آن خودشیفتگی و خودباختگی هست.

مدیر روابط‌عمومی و امور استان‌های ستاد اقامه نماز کشور یادآور شد: دو عامل باعث رویش انسان‌ها شده و آن، خودیافتگی و خودساختگی هست.

رئیس دانشگاه فرهنگیان پردیس باهنر بیرجند نیز با اشاره به اینکه خیمه‌گاه دین بر نماز نهاده شده هست، گفت: باید در راستای شناخت و عاطفه در رابطه با نماز تلاش کنیم.

به گفته مهر نور، ایرج مهدی‌زاده در گردهمایی ائمه جماعات، رابطین نماز و یاوران نماز استان اظهار کرد: خیمه‌گاه دین بر نماز نهاده شده هست. اگر قرار هست در زندگی به اهداف متعالی که دین و قانون حکومت اسلامی تعریف کرده، برسیم باید برنامه‌ریزی کنیم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان پردیس باهنر بیرجند با بیان اینکه نماز برنامه زندگی هست، تصریح کرد: در بحث نماز، بازه زمانی تعریف شده و دین، انسان را وادار می‌کند در بازه زمانی خاصی فعالیت اصلی خود را انجام دهد و این امر در زندگی بسیار به انسان کمک می‌کند. اگر می‌خواهیم اهداف ما محقق شود باید از دو زاویه شناختی برای تبیین درست و آگاهی بخشی و  زاویه عاطفی به مسائل بپردازیم.

وی ادامه داد: ائمه جماعات تنها مسئولیت برگزاری یک امر فیزیکی را ندارند، بلکه باید در راستای شناخت نماز فعالیت کنند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان پردیس باهنر بیرجند با بیان اینکه نسل جدید بیش از هر زمان دیگری به این شناخت نیاز دارد، افزود: اگر خوراک متناسب با ذائقه جوانان فراهم کنیم، با ارتباطات می‌توانیم این شناخت و عاطفه را به نسل جوان منتقل کنیم.

مهدی‌زاده با بیان اینکه در حال حاضر ارتباطات سریع هست، اظهار کرد: باید فضای مجازی را برای برنامه‌ریزی در راستای شناخت نسبت به نماز مدیریت کنیم.

وی بیان کرد: باید عاطفه نسبت به مسائل معنوی و نماز ایجاد کنیم و به صورتی عمل کنیم که کارمندان که فرزندان روحی ما هستند، این مسائل را به عنوان یک ارزش تلقی کنند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان پردیس باهنر بیرجند اظهار کرد: چه اندازه توانسته‌ایم به عنوان یک مسلمان، نماز را به عنوان یک ارزش قرار دهیم تا در رفتار ما نهادینه شود. باید به شناخت و عاطفه در بحث نماز فکر کنیم تا به نهادینه‌کردن آن چیزی که دنبال آن هستیم کمک کند.

وی یادآور شد: امیدواریم خروجی این گردهمایی بتواند در مجموعه کاری دستگاه‌های اجرایی استان، مهم و اثربخش باشد.

گردهمایی ائمه جماعات، رابطین نماز و یاوران نماز در دانشگاه فرهنگیان بیرجند با حضور رابطان نماز دستگاه‌های اجرایی، مسئولان استانی و مدیر روابط عمومی و امور استان‌های ستاد اقامه نماز کشور برگزار شد.

حجت‌الاسلام حسین کمیلی، رئیس ستاد اقامه نماز خراسان‌جنوبی، امروز در این گردهمایی اظهار کرد: سال گذشته ۱۸ دستگاه اجرایی استان رتبه نخست کشوری را در سطح وزارتخانه‌های خود به دست آوردند. این رتبه‌های اول، نتیجه زحمت مدیران دستگاه‌ها، ائمه جماعات و رابطین نماز در این دستگاه‌ها، وضعیت فرهنگی استان و مدیران دستگاه‌های اجرایی هست.

وی با بیان اینکه در سال گذشته، در  ۱۷۰۰ مدرسه در استان اقامه نماز صورت گرفت، تصریح کرد: تقریباً ۵۰۰ ائمه جماعت در مدارس سطح استان، اقامه نماز را برعهده داشتند.

کمیلی ادامه داد: سال گذشته، تقریباً در بیش از ۱۲۰۰ مدرسه توسط فرهنگیان، نماز اقامه شده هست. شورای اقامه نماز منطقه ۲ کشور فردا در بیرجند افتتاح خواهد شد.

موسی بهدانی، کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز خراسان‌جنوبی نیز در این گردهمایی اظهار کرد: ۱۳ دستگاه اجرایی استان را به عنوان پایلوت در رابطه با تفاهم‌نامه‌های کشوری، بومی‌سازی کردیم.

وی افزود: شروع بومی‌سازی تفاهم‌نامه‌های کشوری ستاد اقامه نماز را از ۱۳ دستگاه اجرایی آغاز کردیم.دلیل این کار نیز این بود که تفاهم‌نامه‌هایی که از سوی مرکز ابلاغ می‌شد، گاهی اوقات، با شرایط استان تطابق نداشت.

انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما