• تاریخ : ۱۲ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

آیت‌الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه غدیر از واضح‌ترین دلایل امامت هست و نباید فراموش شود، گفت: غدیر به یکی از ارکان برنامه‌های دینی تبدیل شود.

به گفته مهر نور، این مرجع تقلید روز یکشنبه (۱۲ شهریور) در نخستین جلسه درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، با بیان این که ماه ذی‌الحجه ماه روزهای تاریخی هست، افزود: در این ماه از عید قربان تا آخر ذی‌الحجه ۶ روز تاریخی مهم شامل عید قربان، روز ولادت امام هادی(ع)، عید غدیر، روز تاریخی مهم مباهله و آیه ولایت و روز نزول سوره هل اتی وجود دارد.

وی ادامه داد: این ۶ روز تاریخی اهمیت بسیاری دارند، از همه مهم‌تر روز غدیر هست، روز غدیر روز مهمی هست که تاکنون اهمیت لازم را به آن نداده‌اند، غالبا می‌گوییم روزهای عزاداری را باید اهمیت دهیم، در حالیکه آنها باید در جای خود باشد، اما عید غدیر پایه ولایت بوده و همه اینها بر پایه ولایت می‌چرخد.

‌یت الله مکارم شیرازی با اشاره به پیاده روی حرم تا حرم در روز عید غدیر، گفت: باید این راهپیمایی باشکوه و عظیمی باشد و در سایر شهرها هم تدریجا این برنامه باید اجرایی شود.

وی با تاکید بر اینکه بدون توهین به مقدسات دیگران و لعن و نفرین درباره غدیر و اهمیت آن باید برنامه‌ریزی و مراسمات را با شکوه و عظمت برگزار کرد، گفت: اهمیت دادن به غدیر و اینکه غدیر از مظلومیت درآید، برکاتی برای ملت و امت خواهد داشت.

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: امیرمؤمنان بزرگمردی هست که اسلام را زنده کرد، اما نعوذباالله ۷۰ سال بر منابر ایشان را لعن می‌کردند که نشانه مظلومیت بسیار آن حضرت هست و هیچکس چنین مظلومیتی را در اسلام نداشته هست.

انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما