• تاریخ : ۲۴ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی خوش نظر کارشناس علوم قرآنی در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرنامه پرتال مذهبی مهر نور درباره ویژگی های جامعه مهدوی گفت: جامعه مهدوی براساس روایات و بنا بر حدیث “افضل الاعمال انتظار الفرج” جامعه ای هست که زمینه را برای ظهور حضرت ولی عصر (عج) فراهم می کند.

وی افزود: فراهم کردن زمینه ظهور حضرت مهدی(عج) با رعایت تقوا، اخلاص در عمل، ایمان، اعتقاد راسخ به ولایت خداوند، پیامبر، اهل بیت ایشان محقق می شود. افراد در کنار این اعتقادات و عمل به آن ها باید اخلاق، آداب و موازین شرعی را رعایت کنند، در هیچ شرایطی از یاد خدا غافل نشوند، در مصیبت ها، شادی ها و گشایش ها خدا را در نظر داشته باشند و حد و حدود را رعایت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین اظهار کرد: همه مردم و مسئولین باید به فکر ظهور و تشکیل حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) باشند. باید برای فراهم کردن زمینه ظهور حضرت مهدی(عج) تلاش فرهنگی زیادی انجام و به فرهنگ عمومی توجه شود.

این کارشناس علوم قرآنی امر به معروف و نهی از منکر را شاخه ای از فرهنگ عمومی جامعه و از پایه های ظهور حضرت ولی عصر(عج) دانست و افزود: در روایات آمده هست که اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ترک شود؛ اشرار بر جامعه حاکم می شوند. ترک امر به معروف و نهی از منکر باعث می شود مردم به سمت بی بند و باری، مادیات و هواهای نفسانی خود گرایش پیدا  کنند و تشخیص این که خوب و بد و حق و باطل چیست و چه کسی مدیریت و صلاحیت دارد را ندارند.

حجت الاسلام والمسلمین خوش نظر درباره اعمال عبادی فرد منتظر در جامعه مهدوی، توضیح داد:  برای فرد منتظر خواندن دعای فرج توصیه شده هست و تا جایی که می تواند باید برای ظهور حضرت ولی عصر(عج) دعا کند. این سوال در ذهن برخی وجود دارد که خداوند امام عصر(عج) را حفظ می کنند تا ظهور کنند پس چرا دعا کنیم؟ این عده باید بدانند دعا برای نیاز خودشان هست. فرد منتظر با دعا کردن ابراز علاقه خود را به ساحت حضرت بیان و خود را به عنوان امتی که شایستگی درک و آمادگی ظهور را دارد معرفی می کند. اگر این دعا و ابراز علاقه نباشد خداوند می تواند ظهور را تا پیدایش امتی که درک و شایستگی ظهور حضرت ولی عصر (عج) را داشته باشند به تعویق بیندازد.

وی خاطرنشان کرد: اگر منتظر واقعی هستیم و می خواهیم حضرت مهدی(عج) در عصر ما ظهور کنند باید تا آن جا که می توانیم با عبادت و بندگی زمینه سازی کنیم و خود و جامعه را شایسته درک ظهور حضرت کنیم.

دعا‌هایی جهت ارتباط با امام زمان (عج) / منتظر ظهور و ایجاد آمادگی در دیگر انسان‌ها

 

 

 

انتهای پیام/

 

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما