• تاریخ : ۸ام اسفند ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

رییس کل دادگستری تهران گفت: قرآن اگر در کنار اهل بیت(ع) و پیامبر(ص) قرار نگیرد وسیله هدایت نخواهد بود.

به گفته مهر نور، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری تهران در افتتاحیه پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم که صبح امروز سه شنبه در هتل المپیک تهران با حضور برگزیدگان استانی کارکنان قوه قضائیه و خانواده‌های آنان برگزار شد ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات اظهار کرد: خدا را بر این توفیق و بر حضور شما در این محفل قرآنی شاکریم، قرآنی که سند جامع و چشم‌انداز جاوید زندگی در همه جوامع بشری هست.

وی افزود: قرآن ؛ نقشه راه برای همه رهروان و رهجویان در هرکجا و هر زمان هست، این نقشه راه تنها برای مسلمانان و مومنان طراحی نشده بلکه برای تمام جوامع بشری هست؛ چراکه شاهدیم تمام خطاب‌های قرآنی یا ایهاالناس هست و همه جامعه بشری را مورد خطاب قرار داده هست.

وی گفت: تمام اهداف تربیتی، انسانی، مادی و معنوی نزول قرآن در یک جمله جمع هست، بیرون بردن انسان از ظلمت‌ها به نور، از ظلمت ستم به نور عدالت، از ظلمت فساد به نور صلاح، از ظلمت تفرقه و نفاق به نور وحدت و این کتاب، کتاب خداست. ما کتاب زیاد داریم، اما فرق بین این کتاب‌ و کلام دیگر کتب و دیگر سخنات به مانند فرق بین خدا و بندگان هست؛ همانقدر که خدا در برابر انسان بزرگ هست، باید بین قرآن و سایر کتب فاصله و فرق قائل شویم.این کتاب بر پیامبر(ص) نازل شد تا او مردم را به سوی نور هدایت کند.

رییس کل دادگستری تهران افزود: قرآن در کنار اهل بیت(ع ) و پیامبر(ص) وسیله هدایت هست.

وی گفت: جهان بشریت به همان اندازه که  نیازمند کلام خدا و سند راهبردی و هدایت هست، نیازمند هادیان و راهنمایانی هست که بشریت را به نور قرآن رهنمون سازند. امیدوارم بتوانیم به برکت قرآن و این محفل در این مسیر قدم برداریم.

انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما