• تاریخ : ۳ام اسفند ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

حجت الاسلام والمسلمین محمد خوش نظر کارشناس علوم قرآنی در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرنامه پرتال مذهبی مهر نور درباره ایام فاطمیه دوم گفت: این ایام یادآور مصائب اهل بیت(ع)، ام الائمه(س) و تذکر و فرصتی برای مومنین هست تا ضمن عزاداری و توسل به اهل بیت(ع) با سیره زندگیاهل بیت(ع) آشنا شده و ایشان را الگوی خود قرار دهند.

 حضرت زهرا(س)

وی در همین راستا افزود: باید سعی کنیم با زندگی و توصیه های آن بزرگان مانوس شویم تا بتوانیم سیره عملی شان را در زندگی پیاده کنیم. این بهترین کاری هست که می شود انجام داد.

این کارشناس علوم قرآنی  بیان کرد: اگر افراد می خواهند مشکلاتشان حل شود باید ابتدا خود را بررسی کنند، آن وقت می بینند که تقویت آگاهی  درباره سبک زندگی ائمه اطهار (ع) به ویژه حضرت زهرا(س) نیاز اساسی بوده و بهترین راه برای حل بسیاری از مشکلات و گرفتاری هاست.

حجت الاسلام والمسلمین خوش نظر اظهار کرد:  کسانی که به ائمه اطهار(ع) روی می آورند آثار معنایی و دنیایی آن را می بیند و شک و تردیدی در این موضوع وجود ندارد، چون تجربه های زیادی در این باره دیده شده هست. مطالعه و بررسی زندگی اهل بیت(ع) و پیروی عملی از آن ها در رفع مشکلات، معضلات و کاهش آسیب های اجتماعی اثر قطعی دارد.

 حضرت زهرا(س)

وی خاطرنشان کرد: تمام مشکلاتی که در جامعه وجود دارد به جهت عدم تقوا و کسب زندگی اسلامی هست. پیروی از سبک زندگی غربی مشکلات و معضلات زیادی ایجاد کرده و می کند، در مقابل هر چه از سمت زندگی غربی دور شده، خود را حفظ کنیم و به سبک زندگی اسلامی روی آوریم؛ مشکلاتمان کاهش پیدا می کند.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما