• تاریخ : ۲۰ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

سعید شمس کارشناس ارشد علوم قرآنی در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرنامه پرتال مذهبی مهر نور گفت: در شرایط کنونی با وجود غیبت امام زمان (عج) در محضر آن حضرت هستیم و از برکت‌های وجودی ایشان استفاده می‌کنیم.

این کارشناس ارشد علوم قرآنی اظهار کرد: در روایت‌ها آمده هست که حضرت مهدی (عج) حتی به ما سلام می‌کنند، جواب سلام ما را می‌دهند، روی فرش ما قدم می‌گذارند و نزد ما رفت و آمد می‌کنند و آن حضرت ما را می‌شناسند، اما ما ایشان را نمی‌شناسیم.

جمعه انتظار

وی توضیح داد: همچنین بر اساس آنچه که در منابع مختلف به آن اشاره شده، برکت‌ها و نعمت‌هایی که از سوی امام دوازدهم (عج) به ما می‌رسد مانند آثار پر برکتی هست که از خورشید پشت ابر به انسان‌ها می‌رسد همان گونه که با وجود ابری بودن آسمان، هوا تاریک نمی‌شود و خورشید همواره کار خودش را انجام می‌دهد.

شمس تصریح کرد: غیبت امام زمان (عج) مانند این هست که نمی‌توانیم به صورت مستقیم تابش خورشید را حس کنیم، اما با وجود این، خورشید کار خود را به خوبی انجام می‌دهد و تمام ویژگی‌های خودش را به ما منتقل می‌کند.

حضرت مهدی
این کارشناس ارشد علوم قرآنی یادآور شد: همان گونه که در زیارت جامعه کبیره نیز به آن اشاره شده، خداوند رزق و روزی دنیا را به یمن وجود آن حضرت تقسیم می‌کند و اگر می‌بینیم که نعمت‌هایی از سوی خداوند متعال به سوی مردم سرازیر می‌شود، همه به برکت وجود امام زمان (عج) هست، بنابراین ما به خوبی از نعمت‌های وجودی آن حضرت بهره‌مند می‌شویم.

وی خاطرنشان کرد: جمعه عید مسلمانان به شمار می‌رود و امسال روز جمعه همزمان با میلاد با برکت حضرت مهدی (عج) شده و از این جهت یک روز بسیار بزرگ و ارزشمند محسوب می‌شود. در روزهای جمعه دعای ندبه می‌خوانیم و امام دوازدهم (عج) را بیش از پیش به یاد می‌آوریم و فرهنگ انتظار را برای خود زنده نگاه می‌داریم.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما