• تاریخ : ۲۸ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

سلسله نشست‌های فاطمه (س) و جامعه امروز با هدف بررسی آموزه‌های زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) برای جامعه امروز از یکشنبه ۲۹ بهمن تا سه شنبه ۱ اسفند در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود.

به گفته مهر نور، این نشست‌ها به همت خانه اندیشمندان علوم انسانی، انجمن اندیشه وقلم و بنیاد اندیشه و احسان توحید در ایام شهادت حضرت زهرا (س) ازساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ در سالن فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی واقع در خیابان استاد نجات الهی، نبش ورشو برگزار و در آن به ترتیب مرتضی باقری، مجید معارف، حجج اسلام مهدی مهریزی، محمد پروازی، سید جواد ورعی و طوبی کرمانی سخنرانی می‌کنند.


این مراسم در پی برگزاری مجموعه برنامه‌های «عاشورا و امروز ما» که در ماه محرم امسال برپا شد برنامه‌ریزی شده و طبق اعلام، در نظر هست در کنار مرثیه‌سرایی در ایام شهادت حضرت صدیقه طاهره (س) درس‌های زندگی ایشان برای جامعه امروز بررسی و تبیین شود.


در پیش‌درآمد این برنامه آمده هست:

«۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در دهه دوم قرن بیست‌ویکم، نقش و جایگاه فردی و اجتماعی زن و نگاه اسلام به این موضوع همچنان مسئله روز جامعه هست؛ اینکه در جامعه اسلامی چه حقوقی به زنان اختصاص یافته و چه وظایف و تکالیفی در خانواده و جامعه بر دوش آنها نهاده شده و چه اختیارات و آزادی‌هایی به آنان داده شده هست. در این میان شخصیت فاطمه زهرا (س) همواره به عنوان جدی‌ترین الگو برای زندگی فردی و اجتماعی زن مسلمان معرفی شده، اما هنوز آن‌گونه که باید چهره تابناک این شخصیت منحصربه فرد به خوبی شناخته و شناسانده نشده هست و در ایام شهادت ایشان نیز بیش از آنکه به سیره آن بانو پرداخته شود، صرفا به عزاداری و مرثیه سرایی اکتفا می‌شود.


سلسله نشست‌های آموزه‌های زندگی حضرت فاطمه(س) برای جامعه امروز، فرصتی هست برای تاملی بیشتر در شناخت سیره آن حضرت و الگوبرداری از شخصیت بی‌نظیر ایشان برای مردان و زنان جامعه امروز.»

انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما