• تاریخ : ۹ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

ماه رمضانمحمدطاها مرادی کارشناس علوم قرآنی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرنامه پرتال مذهبی مهر نور گفت: اگر انسان می‌خواهد از ماه مبارک رمضان به بهترین شکل ممکن استفاده کند، بهتر هست همواره اینگونه فکر کند که این ماه رمضان آخرین ماه رمضانی هست که او در طول عمر خود تجربه می‌کن به همین دلیل بهتر هست در دعاهایمان همیشه این موضوع وجود داشته باشد که این ماه رمضان، آخرین ماه رمضان عمرمان نباشد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه خداوند همیشه نسبت به بندگانش عنایت دارد، بهتر هست انسان‌ها نیز احساس نشاط درونی را همواره در خود ایجاد کنند تا بتوانند با روحیه‌ای بسیار خوب، روزه بگیرند و به عبادت با پروردگار بپردازند.

این کارشناس علوم قرآنی تصریح کرد: شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان، شب شهادت امام علی (ع) و دومین شب از شب‌های قدر هست و در این شب درهای آسمان بیشتر از سایر وقت‌ها در ماه رمضان به روی بندگان باز هست.

وی در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: فضیلت شب بیست و یکم ماه رمضان نسبت به شب نوزدهم این ماه بیشتر هست و بر اساس آنچه که در روایت‌های مختلف به آن اشاره شده، احتمال اینکه شب بیست و یکم یا شب بیست و سوم، شب قدر باشد خیلی زیاد هست.

مرادی توضیح داد: خواندن این دعا در بیستمین روز از ماه مبارک رمضان ثواب بسیار زیادی دارد:

“بسم الله الرحمن الرحیم 

اللهمّ افْتَحْ لی فیهِ أبوابَ الجِنانِ واغْلِقْ عَنّی فیهِ أبوابَ النّیرانِ وَوَفّقْنی فیهِ لِتِلاوَةِ القرآنِ یا مُنَزّلِ السّكینةِ فی قُلوبِ المؤمِنین.

خدایا بگشا برایم در آن درهاى بهشت و ببند برایم درهاى آتش دوزخ را و توفیقم ده در آن براى تلاوت قرآن اى نازل‌كننده آرامش در دلهاى مؤمنان.”

وی خاطرنشان کرد: در شب بیستم ماه رمضان همچنین خواندن نمازی ۸ رکعتی به‌گونه‌ای که در هر رکعت پس از سوره حمد یک سوره دلخواه خوانده شود.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما