• تاریخ : ۲۷ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

جایزه اول مسابقات بین‌المللی تلاوت قرآن کریم در دبی به یک نوجوان ۱۳ ساله اهل بنگلادش رسید.

به گزارش ایسنا به نقل از گالف نیوز، «محمد طریق‌الاسلام» نوجوان ۱۳ ساله بنگلادشی جایزه اول بیست‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی تلاوت قرآن کریم دبی را از آن خود کرد.

در مراسم اعطای جوایز این رویداد قرآنی که در شب بیستم ماه مبارک رمضان در ادیتوریوم انجمن علمی و فرهنگی دبی برگزار شد، «احمد بن راشد آل مکتوم» نایب رئیس امارات متحده عربی و حاکم دبی از «محمد طریق‌الاسلام» و سایر برندگان تقدیر کرد.

این نوجوان بنگلاشی در شب نهم مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دبی، با تلاوت زیبا و قدرتمند قرآن، حاضران در محل برگزاری این رویداد را شگفت‌زده کرد. وی که پیش از این چند جایزه ملی تلاوت قرآن کریم در داکا – پایتخت بنگلادش – را نیز از آن خود کرده بود، با غلبه بر ۸۹ رقیبش، جایزه اول مسابقات به ارزش ۲۵۰ هزار درهم (حدود ۲۵۰ میلیون تومان) را به نام خود ثبت کرد.

جایزه دوم این مسابقات تلاوت قرآن کریم به ارزش ۲۰۰ هزار درهم نیز به «حذیف صدیقی» از آمریکا رسید که در بخش صوت، جایزه نخست را به‌دست آورده بود. این قاری ۲۰ ساله سومین شرکت‌کننده از آمریکاست که به‌طور متوالی در چند سال گذشته جایزه دوم مسابقات قرآن دبی را کسب می‌کند. سال گذشته «آدین شهرزاد» ۱۴ ساله از نیویورک و در سال ۲۰۱۵ نیز «حمزه الحبشی» ۱۵ ساله جایزه دوم را به خود اختصاص داده بودند.

جایزه سوم نیز به ارزش ۱۵۰ هزار درهم به‌صورت مشترک به قاریانی از کشورهای عربستان و تونس اعطا شد.

امسال ۱۰۳ قاری از کشورهای مختلف در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در دبی حضور داشتند که ۱۳ نفر از آن‌ها در دور نخست حذف شدند.

انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما