• تاریخ : ۲۶ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

«افرادی هستند که علاقه‌مندندکار خیر انجام دهند، ولی نمی‎دانند چه کاری باید انجام دهند؛ حضور فعال اوقافی‌ها در رسانه‌ها موجب می‌شود که وقف ماندگار در جامعه توسعه پیدا کند.»

به گفته مهر نور، آیت‎الله سبحانی صبح روز پنجشنبه (۲۵ آبان) در دیدار با رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: خداوند در قرآن کریم بیان کردند که کسانی که عمل صالح انجام می‌دهند، خداوند محبت آنها را در دل مردم ایجاد می‌کند.

وی افزود: خداوند متعال محبت افراد نیکوکار  خالص را در دل مردم ایجاد می‏‌کند؛ مسجد گوهرشاد توسط یک بانوی ایلخانی ساخته شده هست، ولی همه ایرانی‌ها به این بانو احترام می‌گذارند زیرا ایشان یک مسجد در کنار حرم امام رضا(ع) ساخته هست و همین عمل صالح باعث شده هست که مردم علاقه خاصی به ایشان داشته باشند.

این مرجع تقلید بیان کرد: وقف از مصادیق عمل صالح هست؛ کسانی که کاری انجام می‌دهند و زمین و خانه و کارخانه‌ای را وقف می‌کنند که عموم مردم از آن بهره ببرند، خواه ناخواه مردم نسبت به او علاقه پیدا می‎کنند.

آیت‎الله‎ سبحانی با اشاره به اینکه باید مردم را به وقف دعوت کرد یادآور شد: وقف یک اثر دنیوی دارد که جذاب محبت هست و آثار اخروی آن نیز ناگفته پیدا هست و باعث استمرار ورود خیرات در آخرت به پرونده انسان می‎شود.

وی بیان کرد: افرادی وجود دارند که علاقه‌مند هستند که کار خیر انجام دهند، ولی نمی‎دانند چه کاری باید انجام دهند؛ حضور فعال اوقافی ها در رسانه ها باعث می شود که وقف ماندگار در جامعه توسعه پیدا کند.

این استاد حوزه اظهار کرد: نشر قرآن در میان جوانان از مهمترین فعالیت‎هایی هست که باید در این عرصه انجام شود؛ همین دعوت فعالان این عرصه جوانان را به سمت معارف قرآنی سوق می‎دهد و همین مساله باعث کاهش جرائم و منکرات هست.

آیت‎الله‎ سبحانی گفت: مساجد ما نباید در شهرهای کوچک و بزرگ بدون روحانی بماند؛ آبادی مساجد با امام جماعت هست. باید مدرسه‌ای برای تربیت امام و خطیب برای مساجد تاسیس شود. طلابی که مراتبی از تحصیل حوزوی را طی کردند، باید برای کار و فعالیت در مساجد تربیت شوند.

وی تصریح کرد: امامزادگان اشاعه دهنده نور و معنویت و خیرات و حسنات هست؛ باید به شکلی امامزادگان اداره شوند که به یک مرکز فرهنگی و تبلیغی مبدل شوند؛ همیشه باید روحانیون در این امامزادگان حضور داشته باشند و فعالیت تبلیغی انجام دهند.

انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما