• تاریخ : ۱۴ام مرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

به گفته  پرتال مذهبی مهر نور، در فرخنده سالروز میلاد حضرت ثامن الحجج(ع)، فاز نخست پروژه زائر شهر رضوی با ظرفیت اسکان ۵ هزار نفر، با حضور آیت الله علم الهدی، امام جمعه مشهد، حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی،  رشیدیان استاندار خراسان رضوی و جمعی از  مسئولان عالی رتبه استانی افتتاح شد.

 

معاون فنی و عمران موقوفات آستان قدس رضوی در این مراسم گفت: زائرشهر رضوی در زمینی به مساحت حدود ۳۵ هکتار در حال احداث هست که از حدود ۲۲۰ هزار متر مربع زیربنا مشتمل فضاهای اقامتی و خدماتی تشکیل می‌شود.

 

خلیل اکبری ادامه داد: زائر شهر رضوی ظرفیت اسکان نهایی و روزانه ۲۰ هزار زائر را دارد و فاز اول این پروژه ظرفیت اسکان۴ هزار و ۵۰۰ نفر را دارد. این زائر شهر در زمینی به مساحت حدود ۳۵ هکتار احداث شده هست که از حدود ۲۲۰ هزار متر مربع زیربنا مشتمل فضاهای اقامتی و خدماتی تشکیل می‌شود.

 

وی اضافه کرد: حدود ۲۵ درصد از مساحت زمین این زائرشهر را بنا و ۷۵ درصد دیگر به فضاهای باز شامل زمین‌های ورزش، فضاهای سبز، پارکینگ و … اختصاص یافته هست، همچنین ساختمان‌های زائرسرای رضوی از ۲ بخش اقامتی و خدماتی تشکیل شده هست. همچنین حدود ۲۱ درصد از کل فضای زمین را ساختمان‌های اقامتی و در حدود ۴ درصد را نیز فضاهای خدماتی اشغال خواهد کرد.

 

معاون فنی و عمران موقوفات آستان قدس رضوی با تشریح وضعیت سوئیت‎ها تاکید کرد: هر سوئیت مساحتی حدود ۴۰ تا ۴۵ مترمربع فضا داشته و ظرفیت اسکان برای ۶ نفر را دارد، این سوئیت ها دارای یک تراس، سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه کوچک هست که همگی مجهز به امکانات یک هتل ۳ ستاره هست.

 

اکبری در ادامه گفت: بلوک‌های ویژه هیئت‌‌ها نیز ۲ طبقه بوده و هر طبقه ۵۰۰ مترمربع مساحت و ۹۰ نفر ظرفیت دارد. همچنین در ورودی‌های سالن دارای سرویس‌های بهداشتی و حمام عمومی هستند.

 

معاون فنی و عمران موقوفات آستان قدس رضوی گفت: در حال حاضر ۱۰ بلوک واحد‎های اقامتی با ظرفیت یک هزار و ۵۰۰ نفر کاملا تجهیز شده و آماده پذیرایی از زائران هست و به امید خدا هر هفته یک بلوک را تجهیز خواهیم کرد و به این ترتیب هر هفته ۱۵۰ نفر به ظرفیت اسکان این مجموعه افزایش می‎یابد.

 

حوزه

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما