• تاریخ : ۵ام خرداد ۱۳۹۷
  • موضوع : مذهبی

به گفته خبرنگار گروه فرهنگی خبرنامه پرتال مذهبی مهر نور، نهمین برنامه “ماه عسل” با حضور فرهاد ایرانی روی آنتن رفت.

ایرانی به جهت جهش ژنتیکی، در صورت دچار مشکل بود یعنی بع دلیل این جهش صورت و فک شکل کامل پیدا نمی‌کند و از هر ۵۰ هزار نفر یک نفر دچار این مشکل می‌شود و بسیار نادر هست.

ایرانی می‌گفت: در مدرسه او را ثبت نام نمی‌کردند، چون بچه‌های دیگر می‌ترسند. برای او معلم گرفتند تا به او آموزش دهد و تصویر او از مدرسه معلم شخصی در خانه بود که همه به این شکل تحصیل می‌کنند. بالاخره توانست وارد مدرسه شود، اما بچه‌ها از او می‌ترسیدند و سوال‌های عجیب از چهره او می‌پرسیدند تا این که یکی از بچه‌ها از او نترسید و با او ارتباط برقرار کرد. ایرانی به او گفت: دلیل چهره او این هست که از فضا آمده هست. پسر به صورت او دست زد و گفت: چقدر جالب هست.

چهره بیماری که قصد ماندگار شدن دارد/ انتقاد علیخانی از جراحی زیبایی که همه را خواهر و برادر کرده هست

ایرانی گفت که صورتش بیشتر به دلیل جراحی در حال حاضر بهتر شده هست.

علیخانی در ادامه از عمل‌های جراحی انتقاد کرد که باعث شده همه افراد به دلیل چهره با هم خواهر و برادر شوند.

ایرانی گفت وقتی وارد دبیرستان شد شرایطی پیش آمد که باید وارد جامعه می‌شد و در این مقطع شرایط بسیار سخت شد.

او در ادامه به دکترش گفت که شما می‌گویید بیماران مثل من زیاد هستند پس این بیماران کجا هستند. دکتر گفت دو ساعت به من وقت بده و منتظر ماند و پس از مدتی بیماری شبیهش کنارش نشست که به دلیل این که کسی چهره‌اش را نبیند چادر سرش گذاشته بود. در آنجا فهمید شرایط بسیار سخت هست.

ایرانی گفت که با مادرش وجه تمایز داشت چرا که از خانواده اش و اطرافیان زخم و زبان می‌شنید. او تاکید کرد که در هر مقطع از تحصیل به دلیل چهره برای ورود با مشکلات روبه رو بود.

ایرانی از گریه‌های مادرش به دلیل شرایط فرزندش مشکلاتی که وجود داشت و زخم زبان‌ها گفت. او از داستان سوار شدنش بر تاکسی گفت: هر دو زن به خاطر چهره‌اش سوار نشدند و راننده او را پیاده کرد.

ایرانی علاقمند به گرافیک و موسیقی بود چرا که تنها بود. او از علاقه مادرش به نقاشی گفت و این که دوست داشت پسرش هم نقاش شود.

در ادامه ایرانی به دنبال کار می‌گردد و با توجه به توضیحاتی که تلفنی جواب می‌داد و نمونه که می‌فرستاد و او را قبول می‌کردند، اما در حضوری با دیدن چهره او با بهانه‌های مختف ردش می‌کردند.

چهره بیماری که قصد ماندگار شدن دارد/ انتقاد علیخانی از جراحی زیبایی که همه را خواهر و برادر کرده هست

شرایط به حدی برای او سخت بود که شب‌ها در بالش گریه می‌کرد و داد می‌زد.

ایرانی می‌گفت در آن سال‌ها چند مهارت را با هم داشت و زمانی که افراد دیگر با ۱۰ جلسه گیتار یاد نمی‌گرفتند او در سه ساعت به خوبی گیتار می‌نواخت.

ایرانی فهمید آهنگ و موسیقی وسیله‌ای بود که افراد به سویش جذب می‌شدند و به جهت موسیقی چهره اش را نمی‌دیدند بنابراین وارد هنرستان شد.

او از تجارت بدش می‌آید، اما دیگران می‌گفتند او تنبل هست.

ایرانی با این اعتقاد و هدف که خود چهره اش شکل خاصی دارد، اما دیگران را به بهترین شکل می‌نگارد وارد رشته عکاسی پرتره می‌شود.

وارد دانشگاه می‌شود. شرایط برایش سخت بود، چون هم دختر‌ها و هم پسر‌ها حضور داشتند. سال دوم دانشگاه برای نواختن موسیقی تقسیم بندی شد. عده‌ای در موسیقی پاپ و عده‌ای در موسیقی سنتی بودند، اما او همه الات موسیقی در پاپ و سنتی را نواخت و انقلاب زندگی او رقم خورد.

در ادامه همسر ایرانی مهسا وارد استودیو می‌شود.

ایرانی گفت که مهسا را می‌بیند و به او علاقمند می‌شود و با توجه به خواستگاری ۱۰سال قبلش با حساسیت جلو می‌رفت چرا که ۱۰ سال پیش پدر دختر به او گفته بود شوهر می‌خواهند تا در بشقاب بگذارند و به دیگران نمایش دهند اما او این ویژگی را ندارد.

چهره بیماری که قصد ماندگار شدن دارد/ انتقاد علیخانی از جراحی زیبایی که همه را خواهر و برادر کرده هست

مهسا بیان کرد که وقتی در دانشگاه او را دید برایش مثل سایر آدم‌ها بود، اما چهره اش برایش عجیب بود. روزی ایرانی به او پیشنهاد داد و او گفت باید فکر کند در حالی که به جهت این که پدر و مادرش رضایت نمی‌دهند خود نیز راضی نبود.

او ادامه داد در فرهاد ایرانی چیز‌هایی دید که احساس کرد با او خوشبخت هست مثل شجاعت، اعتماد به نفس و این که می‌تواند به او تکیه کند بنابراین برای متقاعد کردن پدر و مادر تلاش کرد.

علیخانی در ادامه گفت ایرانی فکر کرد برای رضایت پدر و مادر مهسا برنامه ماه عسل می‌تواند کمک کند، اما این حرف باعث شد که پدر دختر جبهه گرفت و اجازه حضور در برنامه ماه عسل نداد و کار سخت‌تر شد.

ایرانی گفت: وقتی مهسا با پدر و مادرش صحبت کرد آن‌ها اجازه دیدار حضوری دادند و فرهاد به دیدار حضوری آمد و پس از ۵ دقیقه سکوت گفتمیدانم درباره چهره ام سوال دارید و از کار و هنر و اهدافش توضیح داد.

مهسا در ادامه گفت: من با قلبم و اخلاق فرهاد ازدواج کردم.

چهره بیماری که قصد ماندگار شدن دارد/ انتقاد علیخانی از جراحی زیبایی که همه را خواهر و برادر کرده هست

ایرانی درباره این که نمی‌خواهد چهره اش را جراحی کند که کاملا مثل انسان‌های معمولی شود گفت اگر احسان علیخانی احسان علیخانی شده به خاطر موفقیت و اراده اش هست و نه چهره؛ و گفت که می‌خواهد به تمام جهان نشان دهد که موفقیت به چهره نیست و به استعداد هست.

مهسا در جواب علیخانی که گفت اگر فرزندشان شبیه فرهاد شود و با همین مشکلات رو به رو شود جه خواهید کرد پاسخ داد اولویت من در حال حاضر فرهاد هست.

علیخانی در پایان خطاب به ایرانی گفت تصویر‌های کارت ملی بسیار بد هست و از او خواست تصویر کارت ملی‌ها را درست کند.

 

 انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما