• تاریخ : ۲۷ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

امام حسین (ع)علی محسنی‌راد کارشناس علوم قرآنی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرنامه پرتال مذهبی مهر نور گفت: زیارت امامان معصوم (ع) در تمامی روز‌های سال به ویژه ماه‌های پرخیر و  برکتی از جمله ماه شوال از ارزش و فضیلت بسیاری برخوردار هست.

وی ادامه داد: زیارت امام حسین (ع) از جمله اعمالی هست که به جای آوردن آن در تمامی روز‌ها ثواب بسیاری دارد به خصوص که توفیق نصیب فرد مومن شود و بتواند برای زیارت حضرت سید الشهدا (ع) به کربلا و مزار مطهر ایشان برود.

این کارشناس علوم قرآنی تصریح کرد: با توجه به مسافت زیادی که تا شهر مقدس کربلا وجود دارد، اگر افراد امکان سفر کردن به این شهر و زیارت امام حسین (ع) از نزدیک را نداشته باشند، می‌توانند از راه دور زیارت نامه امام سوم را بخوانند و ارادت خود را همراه با اخلاص به ایشان ابراز کنند.

وی در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: مومنان همچنین می‌توانند در ماه شوال دعا‌هایی مانند دعای توسل و زیارت نامه‌هایی مانند زیارت عاشورا را قرائت کنند. البته ممکن هست با پیروی کردن از سخنان امامان معصوم (ع) متوجه برخی اعمال دیگر نیز بشویم که به جای آوردن آن‌ها در ماهی مانند ماه شوال سرشار از فضیلت و ثواب هست.

محسنی‌راد خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین نکته‌هایی که در روند به جای آوردن اعمال مختلف و همچنین خواندن سوره‌های قرآن کریم و زیارت نامه‌های امامان معصوم (ع) باید مورد توجه قرار دهیم، این هست که این اعمال را همراه با خلوص نیت انجام دهیم چرا که در غیر اینصورت برای فرد بهره مندی در بر نخواهد داشت.

 

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما