• تاریخ : ۳۰ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : مذهبی

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در اجرای منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر توجه هرچه بیش‌تر به مناطق کم‌تر توسعه‌یافته و به منظور ایفای بخشی از مسئولیت‌های اجتماعی، توسط بنیاد برکت تعداد ۲۰۰ مسجد و مرکز فرهنگی برکت را در روز سه‌شنبه ۲ آبان ماه در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ کشور افتتاح و به عنوان هدیه‌ مقام معظم رهبری به مردم این مناطق تحویل می‌دهد.

به گفته مهر نور، این مساجد و مراکز فرهنگی که در روستاها و مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ سراسر کشور احداث یا تکمیل شده‌اند، به‌طور هم‌زمان با حضور آیت‌الله محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری، مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و جمعی از مسئولان کشوری به بهره‌برداری می‌رسند.

توجه و رسیدگی به امور فرهنگی از دغدغه‌های همیشگی مقام معظم رهبری و جزو اولویت‌های مهم کشور بوده‌ هست.

طی سال‌های گذشته، بنیاد برکت در این زمینه فعالیت‌های گسترده‌ای داشته هست و تاکنون قرارداد ساخت ۱۰۲۳ مرکز فرهنگی، شامل مسجد، حسینیه، خانه‌ی عالِم، دارالقرآن و کتاب‌خانه را در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ کشور منعقد کرده هست.

از این تعداد، قبلاً ۶۰۰ مرکز به بهره‌برداری رسیده‌اند و اینک با افتتاح ۲۰۰ مسجد و مرکز فرهنگی دیگر، تعداد مساجد و مراکز فرهنگی بهره‌برداری شده‌ برکت، به ۸۰۰ واحد می‌رسد و ۲۲۳ واحد نیز در حال احداث هست.


لازم به ذکر هست  که قرارداد ساخت ۱۰۲۳ مرکز فرهنگی و مذهبی برکت عمدتاً شامل مساجد، حسینیه، دارالقرآن و کتاب‌خانه‌های عمومی هست. هم‌چنین قرارداد تجهیز ۲۰۰ باب از مساجد برکت به کتاب‌خانه نیز منعقد شده، که تاکنون کار تجهیز ۱۴۰ مسجد در ۱۳ استان کشور به انجام رسیده هست.

انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما